Atletické přebory ZŠ podeváté

Ve dnech 2. a  3.  června  2014 se konal devátý ročník atletických přeborů žáků ZŠ z Podluží. Této akce se zúčastnilo osm základních škol. Soutěžní dny zahájila ředitelka školy Helena Pláteníková, přivítala všechny zúčastněné žáky a  jejich vedoucí. Žáci 1. až 9. tříd si vyzkoušeli své síly v různých disciplínách. 1. až 3. ročníky závodily ve sprintu na 50 m, hodu míčkem, ve vytrvalostním běhu na 300 m. Žáci 4. a  5. ročníku závodili ve sprintu na 60 m, v  hodu míčkem, ve skoku dalekém a  ve vytrvalostním běhu na 600 m. Po prvním dni bylo pořadí škol následující: 1. Lanžhot, 2. Prušánky, 3. Hrušky, 4. Moravský Žižkov, 5. Lužice, 6. Mikulčice, 7. Tvrdonice, 8. Moravská Nová Ves. Společnými disciplínami pro žáky 6. až 9. ročníku byl sprint na 60 m a  skok daleký, 6. a  7. ročníky házely míčkem, běžely 600 m, 8. a  9. ročníky to měly o něco těžší - vrhaly koulí. Dále dívky běžely 600 m a  chlapci 800 m. Pořadí žáků 2. stupně: 1. Lanžhot, 2. Moravská Nová Ves, 3. Prušánky, 4. Lužice, 5. Tvrdonice, 6. Moravský Žižkov, 7. Mikulčice. Po oba dva dny se sportovnímu klání počasí vydařilo. Medailí se rozdalo opravdu hodně. Děti byly všechny šikovné a navzájem se podporovaly. Velkou radost měli vítězové ze získaných medailí.A zde jsou celkové výsledky atletického zápolení. Na 1. místě s celkovým počtem 343 bodů se umístila ZŠ Lanžhot, 2. místo získala ZŠ Prušánky (252 b.), 3. místo ZŠ Moravská Nová Ves (174 b.), 4. Lužice (169 b.), 5. Moravský Žižkov (154 b.),6. Tvrdonice (130 b.), 7. Mikulčice (98 b.).

Všichni se těšíme na jubilejní 10. ročník.