• Mikroregion Hodonínsko

    Mikroregion Hodonínsko

Informační zpravodaj CSS

V rámci projektu "Centra společných služeb" byl vydán první informační zpravodaj, který obsahuje informace o aktivitách Mikroreregionu Hodonínsko, základní informace o činnosti CSS a přehled veřejných služeb poskytovaných občanům na území Mikroregionu Hodonínsko.

Informační zpravodaj ke stažení ZDE

Regionální bylinkové čaje pro Podluží a Hodonínsko všem chutnají...

Stejně jako loni i v letošním roce inicioval dobrovolný svazek obcí Region Podluží výrobu regionálního bylinkového čaje. Tentokráte se ke spolupráci přidali Mikroregion Hodonínsko i Místní akční skupina Dolní Morava. Provedení čaje dostalo novou, zajímavou podobu a také příznačný název. Výrobcem byla stejně jako v loňském roce společnost Sonnentor s.r.o. z Čejkovic. K této aktivitě se přidala i Místní akční skupina Dolní Morava, z.s. s bylinkovým čajem "Dobrá nálada z jihu Slovácka", který je předzvěstí vzniku „Turistické Asociace Slovácko“ (TAS), nového společného destinačního managementu v cestovním ruchu pro oblast Podluží, Hodonínska, Kyjovska, Strážnicka a Veselska, tedy jihu Slovácka...

Bylinkové čaje "Dobrá nálada z Podluží", "Dobrá nálada z Hodonínska" a "Dobrá nálada z jihu Slovácka", kterých bylo v úhrnu vyrobeno přes 2000 balení, budou zajisté kvalitně reprezentovat nejen samotné obce, ale i celé území Podluží a Hodonínska.

Případní zájemci mají při rychlém jednání šanci čaj získat na obecních úřadech obcí Podluží a Hodonínska, popřípadě v kancelářích obou svazků obcí či Místní akční skupiny Dolní Morava.

0001
0003
0004
0005
0006
0007
0008
0009

Pozvánka na zasedání Valné Hromady MAS Dolní Morava 24.10.2016

Výbor zapsaného spolku Místní akční skupina Dolní Morava si vás dovoluje pozvat na 16. zasedání Valné hromady, které se uskuteční v pondělí 24. října 2016 v 17.00 hodin v prostorách sálu Kulturního domu v Josefově.

Program:

1. Zahájení
2. Zpráva o činnosti za uplynulé období
3. Projednání účetní závěrky za rok 2015
4. Výroční zpráva spolku za rok 2015
5. Návrh na ukončení členství ve spolku
6. Projednání žádostí o členství ve spolku
7. Volba členů Výběrové komise spolku
8. Financování projektu „Místní akční plán vzdělávání..." – projednání úvěru od České spořitelny
9. Plán činnosti pro rok 2017
10. Účast MAS v přeshraničních projektech
11. Turistická asociace Slovácko
12. Členské příspěvky pro rok 2017
13. Různé
14. Závěr

Štafetový běh o pohár Boba Zháňala v Hruškách

Region Podluží zve všechny příznivce sportu a atletiky na XVII. ročník štafetového běhu Boba Zháňala, který se uskuteční ve středu 12. října 2016 od 15 hod. u ZŠ v Hruškách. Toto sportovní klání je určeno pro děti ze základních škol obcí Regionu Podluží. Hostem již tradičně bude Bob Zháňal.

Přijďte děti podpořit.

Plakát akce zde

Seminář "Ovocný strom pro krajinu" v Mikulčicích

V úterý 27. září 2016 v podvečerních hodinách uspořádala Místní akční skupina Dolní Morava v Kulturním domě v Mikulčicích seminář "Ovocný strom pro krajinu". Tento seminář byl realizován v rámci projektu "Aktivizace rozvojového potenciálu Jihomoravského kraje prostřednictvím místních akčních skupin v období 2014-2020" za podpory Jihomoravského kraje.
Přednášejícím byl manažer MAS Strážnicko a autor nové publikace věnující se problematice výsadeb ovocných stromů v krajině Mgr. Vít Hrdoušek. Ten se s účastníky podělil o celou řadu informací a cenných rad, například jak vysazovat stromy do krajiny a bojovat tak proti změnám klimatu, vodní i větrné erozi. Dalším tématem semináře bylo sázení původních ovocných dřevin v naší krajině, které jsou zároveň odolnější proti změnám klimatu i současným nemocem.
Na semináři měli účastníci také jedinečnou možnost ochutnat mošt ze staré ovocné odrůdy. O tom, že byl mošt výborný, svědčily také rychle vyprázdněné džbánky.
Po přednáškové části semináře byl prostor pro dotazy. Otevřely se témata jako například vhodný výběr odrůd stromů pro výsadbu v extravilánu pro zabránění nežádoucí větrné erozi, výběr ovocných stromů do školní zahrady, nebo jaké jsou možnosti hnojení nově vysazených stromků.

Většina účastníků semináře plánuje v dohledné době vysazovat stromy. Informace o provedených výsadbách a fotky z výsadeb nejen ovocných stromů je možné zadávat pomocí jednoduchého formuláře do společné databáze výsadeb na stránkách www.milionstromu.cz
Na těchto webových stránkách mohou zájemci také získat cenné rady a informace týkající se sázení ovocných dřevin, příklady dobré praxe, nebo třeba stáhnout zbrusu novou publikaci o výsadbách ovocných dřevin v krajině.

Fotogalerie

Os 001
Os 002
Os 003
Os 004
Os 005
Os 006
Os 007
Os 008
Os 009
Os 010
Os 011
Os 012
Os 013
Os 014
Os 015
Os 016

Centra společných služeb

Mikroregion Hodonínsko - dobrovolný svazek obcí se k 1.8.2016 zapojil do projektu „Posilování administrativní kapacity obcí na bázi meziobecní spolupráce“, zkráceně také „Centra společných služeb“, realizovaného Svazem měst a obcí ČR (reg. č. CZ.03.4.74/0.0/0.0/15_019/0003017) financovaného z evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost. Navazuje na úspěšný projekt „Meziobecní spolupráce“ realizovaný od května 2013 do listopadu 2015.

Hlavním cílem projektu je, prostřednictvím vytvoření CSS na bázi meziobecní spolupráce při DSO, dosáhnout:

  • zkvalitnění a zefektivnění výkonu veřejné správy a veřejných služeb poskytovaných ch v rámci samostatné, příp. přenesené působností obcí, prostřednictvím zkvalitnění a rozšíření služeb poskytovaným občanům zapojených obcí,
  • zajištění rovnoprávnějšího přístupu občanů k poskytovaným veřejným službám,
  • zlepšení informovanosti občanů o poskytovaných veřejných službách,
  • zvýšení dostupnosti a kvality poskytovaných veřejných služeb pro občany,
  • přenos znalostí a vytvoření/rozšíření znalostní a zkušenostní báze zaměstnanců DSO.

CSS budou poskytovat potřebné a požadované služby (dle požadavků starostů, a dalších zástupců obcí) v oblasti veřejné správy s důrazem na samosprávné kompetence např. v oblasti rozvoje obcí, právního a správního poradenství, organizačních a ekonomických agend, finančně-rozvojového managementu, poskytování informačního servisu apod. CSS budou poskytovat obcím rovněž odborné poradenství v oblasti přeneseného výkonu státní správy (přestupková agenda, správa poplatků, evidence obyvatel a další) s cílem zvýšit odbornost a efektivitu jejich rozhodování. Rozhodovací pravomoc zůstane vždy na samotných obcích.

CSS budou sloužit jako společně sdílená administrativní kapacita obcí například pro:

přípravu obecně závazných vyhlášek, přípravu právních dokumentů, přípravu vzorů nájemních nebo kupních smluv, zajištění odborných konzultací k aktuálním novinkám v legislativě, přípravu pravidelných hlášení pro orgány státní správy, zajištění právních služeb pro obce, zajištění vzdělání v požadovaných oblastech veřejné správy, přípravu, řízení a administraci projektů obcí, přípravu, řízení a administraci projektů mikroregionu, monitoring dotačních titulů, projektové poradenství obcí, přípravu a pravidelné aktualizace webových stránek DSO, přípravu informačního zpravodaje pro občany, propagaci a zvyšování informovanosti o činnosti CSS, odborné konzultace k veřejným zakázkám, zpracování vzorových dokumentů k veřejným zakázkám, spolupráci při zadání veřejné zakázky včetně účasti v komisi pro výběr zakázky, organizaci společných nákupů energií nebo jiných komodit, prosazování společných zájmů např. při vyjednávání s dodavateli služeb obcí (odpady, elektřina, plyn, telekomunikace apod.), spolupráci při zajištění zpracování strategie rozvoje obce, spolupráci při zajištění zpracování územního plánu obce, odborné poradenství a spolupráci při sestavování rozpočtu obce, odborné poradenství v oblasti daní, konzultace se stavebními odborníky, sdílený stavební dozor investora, poradenství v oblasti přenesené působnosti obcí.

Další oblastí činnosti CSS bude naplňování cílů stanovených v aktuálních rozvojových dokumentech DSO. Zaměstnanci CSS budou pravidelně monitorovat a vyhodnocovat průběh prací na naplňování cílů svého strategického dokumentu. Součástí těchto aktivit bude i aktualizace strategických dokumentů, příprava akčních plánů, zpracování projektových záměrů, realizace projektů apod.

CSS bude mít také roli kontaktního centra pro občany DSO. Zde se budou moci, v případě omezené dostupnosti vlastního obecního úřadu, občané obracet se svými požadavky přímo na zaměstnance CSS.

Projekt bude ukončen v červenci roku 2019. Pokud byste se chtěli o projektu dozvědět více, navštivte webové stránky http://www.smocr.cz/cz/nase-projekty/centra-spolecnych-sluzeb-obci/default.aspx?r=1

Monika Valášková, manažer CSS

Fotosoutěž "Vyfoť Baťův kanál"

Fotosoutěž s názvem „Vyfoť Baťův kanál aneb Baťův kanál pohledem objektivu“ (dále jen soutěž) je určena všem amatérským i profesionálním fotografům bez omezení věku.

Soutěž je otevřená pouze pro digitální fotografie. Své fotografie musí soutěžící zaslat na emailovou adresu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Fotografie je možné do soutěže zasílat v termínu od 1.6.2016 do 31.10.2016.

https://www.batacanal.cz/akce.html

Projekt "Chránime kultúrne dedičstvo pre budúce generácie"

V rámci projektu "Chránime kultúrne dedičstvo pre budúce generácie" proběhla rekonstrukce JV bastiónového opevnění v Holíči.

Počasie prialo rekonštrukcii JV bastiónového opevnenia. V minulom roku, v priebehu pár mesiacov sa začali črtať nové múry spadnutého JV bastiónového opevnenia. Dodávateľ stavby Ekostavby a.s. Brno vykonali práce ku koncu roka 2015 v celkovom objeme 434 484,67 €. V prípravných prácach sa zriadili dočasné nájazdy cez vodnú priekopu a násypy, odstránili a odviezli sa porušené kamenné a tehlové konštrukcie múru. Pri sanačných prácach sa našli pôvodné drevené pilóty, ktorých vek sa odhaduje na tristo rokov. Po zastabilizovaní múru 123 stabilizačnými vrtmi do svahu a 106 mikropilotmi do zeme pod základový pás nového múru sa začali armovať a injektovať mikropilóty a vrty striekaným betónom. Aby sa zabránilo hromadeniu vody v bastióne zabezpečil sa odvod dažďovej vody z bastiónu do vodnej priekopy. Takmer po celej dĺžke bastiónu sa vybudovalo nadzákladové murivo z lomového kameňa, ukončené rímsou z pieskovcových prvkov a začalo sa aj s budovaním tehlovej steny. Stavebné práce prebiehajú vďaka projektu „ Chránime kultúrne dedičstvo pre budúce generácie“ , ktorý bol podporený z finančných prostriedkov EHP a štátneho rozpočtu SR. Spolufinancovanie projektu zabezpečilo mesto Holíč. Celkové oprávnené výdavky projektu predstavujú 602 978.- €. JV bastión čaká ešte rekonštrukcia jeho vnútornej plochy, kde povrchovou úpravou, vysadením stromov a zazelenaním získa bastión svoju pôvodnú podobu. V bastióne bude zriadená exteriérová výstavná expozícia o historických šľachtických rodoch, ktoré vlastnili Holíčske panstvo a zámok. Partnermi projektu sú : Nadácia MeAM Stiftung, org. zložka zahraničnej nadácie v SR, OZ JACK Kopčany, Mikroregion Hodonínsko, Partnerstvo pre Horné Záhorie a obec Kopčany.

Mikroregion Hodonínsko - dobrovolný svazek obcí

sídlo svazku obcí: Masarykovo nám. 53/1, 695 01 Hodonín
info@hodoninsko.eu
IČ: 71248633, BÚ: 35-4579330217/0100 KB Hodonín, a.s.

vytvořil www.pixelhouse.cz

hodoninsko

Uložit
Cookies uživatelské preference
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud odmítnete používání souborů cookie, tento web nemusí fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Více informací
Google Analytics
Marketingové nástroje pro Google Analytics
Přijmout
Odmítnout