• Mikroregion Hodonínsko

    Mikroregion Hodonínsko

Turistika na koni

turistika na koniNa koňském hřbetě

Nemusíte sedět přímo na hřbetě koně (ale i to je samozřejmě možné), nechejte se svézt kočárem nebo historickou bryčkou. Anebo si jen zacválejte po lesních cestách, tak jako kdysi knížepán. Koňské farmy nabízí i další služby spojené s aktivním odpočinkem. A rovněž ubytování a stravu. Vyzkoušejte jejich nabídku v Hodoníně, Moravské Nové Vsi, Dubňanech, Josefově.

Dne 17. března 2009 jsme s našimi rakouskými partnery v Poysdorfu podepsali projekt přeshraniční spolupráce, který řeší podporu koňské turistiky.

Cílem projektu je zařadit produkt "koňské turistiky" do ostatních programů cestovního ruchu. Pro místní obyvatele může znamenat setkání s jezdci nejen ekonomický přínos, ale i ohlédnutí za minulostí, kdy venkov byl plný koní a svět nebyl tak uspěchaný. Vedle sportovního zážitku přináší turistika na koni i krásné zážitky z cesty přírodou, možnost navštívit historické památky i další zajímavosti regionu a přeshraničí, navíc na rozdíl od jiných druhů znamená i častá setkání s místními lidmi. Seznámení se ze zvykem způsobu života na koni a v přírodě, realizovat společný přeshraniční makreting a podpořit rozvoj cestovního ruchu je cílem projektu. Projekt má však význam pro krajinu. V návaznosti na realizaci jednotlivých aktivit předpokládáme, že díky organizovanému využití koňských stezek vyloučíme negativní vlivy životního prostředí a díky vstupní údržbě koňských stezek projekt naopak přispěje k revitalizaci krajiny. Připravujeme také vzdělávací program.

Mikroregion Hodonínsko - dobrovolný svazek obcí

sídlo svazku obcí: Masarykovo nám. 53/1, 695 01 Hodonín
info@hodoninsko.eu
IČ: 71248633, BÚ: 35-4579330217/0100 KB Hodonín, a.s.

vytvořil www.pixelhouse.cz

hodoninsko